کیش جزیره ای 90 کیلومتری در خلیج فارس که بسیاری از گردشگران ایرانی هرساله از آن دیدن می کنند. در قدیم نیز به عنوان یک منطقه تجاری بین چین، ایران و اروپا بوده است. این جزیره امکانات فراوانی دارد و همچنین طبیعت زیبا، ساحل های مرجانی و بازارهای مختلف همه از دلایلی هستند که میتواند کیش را جایگزین سفر های خارجی کرد.

5 مکان گردشگری در کیش که نباید از دستش دهید

1-خانه اعیانی

خانه اعیانی در کیش  یکی دیگر از جاذبه های کیش است که بازیدید کنندگان کمتری دارد و اسم زیادی از آن برده نشده است. این خانه یادآور خانه های چند خانواری و باستانی است و در گذشته این خانه ها  بیشتر در یزد و کاشان دیده می شده است. وسعت این خانه بسیار زیاد است و همچنین آثاری که از این خانه بدست آمده است به نظر مربوط به دوره ایلخانی می باشد.

2- شهر زیر زمینی کاریز

شهر زیر زمینی کاریز یکی از عجب ترین  شهرهای زیرزمینی است که تا به حال کشف شده است. این شهر با 2500 سال قدمت دارای قنات های شگفت انگیزی و بزرگی  است که در آن زمان هم می توانسته است آب شیرین را همیشه در اختیار ساکنین قرار دهد. این شهر نزدیک به 10 هزار مترمربع وسعت دارد و بخش یک آن دارای غرفه های صنایع دستی و رستوران های مختلفی مخصوص گردشگران است. این شهر همچنین دارای حمام های باستانی است.

3-کشتی یونانی

کشتی بسیار بزرکی در غرب جزیره کیش به گل نشسته است  که دیگر نیازبه معرفی ندارد چرا که به عنوان یکی از نمادهای گردشگری کشور به حساب می آید نام این کشتی بزرگ "کشتی یونانی" است. این کشتی در سال 1345 راهی یونان بود که بنا به شرایط به گل نشست و تلاش 80 روزه برای بیرون آوردن آن به هیچ نتیجه ای نرسید تا این کشتی برای همیشه در آنجا ماند و به نماد جزیره کیش تبدیل شد.


4- ساحل و دریا

ساحل و دریای کیش یکی از جاذبه های گردشگری است این سواحل کیش دارای خصوصیاتی بیشتر از یک ساحل معمولی هستند. سواحلی مرجانی با رنگ نقره ای که زیر آفتاب درخشنده میشوند  و همچنین اب زلال خلیج فارس همه از جمله زیبایی های کیش هستند. شاید کیش وسعت چندانی نداشته باشد. اما بخش زیادی از ساحل آن قابل استفاده است. ماهی های بسیاری از تزئینی و کوچک تا خوراکی و ماهی های بزرگ را می توان در آب های این منطقه پیدا می شود.

5- ورزش های دریایی

یکی از جاذبه های کیش انواع ورزش ها و تفریحات آبی است که می توان در آن انجام داد. آب های آرام این امکان را می دهد تا بسیاری از ورزش ها از جت اسکی تا غواصی در آن انجام شود. افرادی که دوست دارند کمی دریاهارا در اختیار خودشان بگیرند باید این ورزش ها را امتحان کنند چرا که تجربه آن در نقاط دیگر امکان پذیر نیست. اما این را نیز بگویم که ورزش آبی گران تر از تفریحات دیگر است