کیم سئونگ که سفری به مشهد مقدس داشته در آنجا به خبران نگاران ما بیان گرده است که شهر مشهد قلب فرهنگ ایران است.این مرد چینی علاقه ی قلبی خود را به شهر مقدس مشهد اعتراف کرد.برای کسب اطلاعات بیشتر با گوهرشاد همراه باشید.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی روز شنبه به نقل از کیم سئونگ هو در بازدید از مجموعه فرهنگی و تاریخی آرامگاه فردوسی گزارش داد: هر کشوری مثل انسان دارای روح، قلب و مغز است و به نظر من مشهد همانند قلب ایران است.
وی افزود: فردوسی روح ایران را ساخته است. در کشور کره هم چیزی شبیه شاهنامه خوانی با لباسهای خاص مانند نقالان ایرانی وجود دارد.
دیپلمات ارشد کره جنوبی شاهنامه فردوسی و 'کوشنامه' کره را بسیار شبیه توصیف و بیان کرد: حکایت گریز خانواده جمشید از دست ضحاک به کشور چین و پناه بردن به منطقه امپراطوری شیلا که همان شبه جزیره کره است و در نهایت ازدواج آبتین با فرارنگ و تولد فرزند آنان به نام فریدون از جمله داستانهایی است که در ایران زمین حکایتهای فراوانی برای آنان سروده شده است.
سئونگ هو ضمن ابراز خرسندی از بازدید آرامگاه فردوسی گفت: با هنر نقالی و شاهنامه خوانی در برج میلاد تهران و در زمان اجرای نمایش سنتی بشیلا که رویارویی دو تمدن پارس و شیلا را به تصویر می کشید آشنا شدم که در این برنامه نقالی ایرانی به همراه حرکات آئینی و سنتی کره ای انجام می شد.
سفیر کره جنوبی در ایران گفت: سال 2017 میلادی سال تبادل فرهنگی ایران و کره جنوبی است و خوشحالم که فرصتی شد تا از نزدیک از آرامگاه شاعر بزرگ ایران زمین بازدید کنم.
آرامگاه فردوسی و شهر تاریخی توس در فضایی به وسعت360 هکتار در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.