02188901817لیست مکان های دیدنی بر اساس جستجوی "گردشگری"


پارک طبیعی هفت حوض مشهد

یکی از جاذبه های بسیار محبوب در شهر مقدس مشهد پارک طبیعی هفت حوض است. این پارک در منطقه ای تقریبا کوهستانی واقع شده است و دارای هفت حوض چه آب با اندازه های متفاوت وجود دارد.گردشگران بسیاری هر ساله به این نقطه ی زیبا سفر میکنند.

طرقبه (مشهد)

یکی از مهم ترین مکان های تفریحی و گرشگری شهر مشهد طرقبه است. این شهر در 18 کیلومتری جنوب غربی شهر مشهد واقع شده است.این شهر دارای باغ های فراوان با میوه های متنوع و چشمه های زیبایی که از زیر وسط این باغ ها و اطرا ف آن می گذرند است.

آبشار اخلمد مشهد

یکی از بهترین مکان های تفریحی شهر مشهد آبشار اخملد است ، که این آبشار در روستای چناران در اطراف مشهد واقع شده است. این آبشار یک مکان گردشگری بسیار زیبا با آب و هوای عالی است که درختان میوه و انواع گل و گیاه را می توان در آن یافت.این آبشار قدمت چند هزار ساله دارد.

دشت بابونه

دشت بابونه در نزدیکی شهر گیلان وجود دارد

جزایر ناز قشم

جزایر ناز قشم در 22 کیلومتری شهر قشم قرار دارد به علت شرایط جز میتوان تا یک کیلومتری داخل آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس رفت و از این شرایط ویژه به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری قشم، می توان بهره و لذت کافی برد.

آرامگاه فردوسی مشهد

یکی از مکان های تاریخی و دیدنی شهر مشهد آرامگاه فردوسی می باشد که محل دفن حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی است و در بیست کیلومتری شمال غربی شهر مشهد نزدیک به شهر تاریخی طابران و بقعه تاریخی هارونیه قرار دارد.

شهر زيرزمينی کاريز کیش

این کاریز در کیش واقع شده است که دیواره های آن از مرجان ها، سنگواره و صدف ها پوشیده شده است که 250 تا 570 میلیون سال قدمت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گوهرشاد همراه باشید.

باغ موزه آرامگاه نادری مشهد

آرامگاه نادرشاه افشار در این باغ موزه در سال 1342 خورشیدی توسط هوشنگ سیحون ساخته شده است که یکی از مکان های مناسب برای گردشگران در شهر مشهد میباشد.

کلبه هور جزیره کیش

در غربی ترین نقطه کیش دماغه ای وجود دارد که به یکی از بهترین مجموعه های تفریحی این جزیره بدل شده است. این مکان از قدیم کلبه هور نام داشته است. برای اطلاعات کامل از مکان به لینک زیر مراجعه کنید.

باغ پرندگان مشهد

این باغ در مشهد و در منطقه تجاری گردشگری سپاد واقع شده است و بدلیل آب و هوای بسیار عالی و محیطی بسیار آرامبخش از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری شرق کشور به شمار میرود.

اسکله بزرگ تفریحی کیش

مجموعه اسکله تفریحی در مجاورت چند مجموعه تفریحی دیگر در کیش واقع شده است و دارای امکانات زیاد تفریحی میباشد که همین امر باعث محبوبیت بیشتر این مجموعه شده است.

چشمه گراب مشهد

در اطراف مشهد چشمه های زیادی وجود دارد که این چشمه، چشمه آب گرم می باشد و با خواص درمانی زیادی که دارد آن را به یک مکان درمانی ناشناخته تبدیل کرده است. چشمه گراب در جنوب مشهد واقع شده است.

جاده جهان کیش

اگر ازآندسته از گردشگرانی هستید که به رانندگی و دوچرخه سواری در جاده علاقمند میباشید به هیچ وجه گردش در جاده جهان را ازدست ندهید.مناظرحیرت انگیز درکناردریا وجنگل از جاذبه های این جاده میباشد.

موزه آستان قدس رضوی مشهد

این موزه در صحن امام خمینی حرم مطهر امام رضا واقع شده است و خود شامل چندین موزه می باشد از جمله: قرآن، فرش و منسوجات، نجوم و ساعت، گنجینه های سلاح، تمبر، مدال و ...

ماساژ درمانی در کیش

ماساژ درمانی یکی از بهترین شیوه ها برای رهایی از استرس، دردهای عضلانی و تقویت بافت های آسیب دیده می باشد. روش نوین ماساژ با ماهی را میتوانید در جزیره کیش تجربه کنید.

مجموعه وکیل آباد مشهد

مجموعه وکیل آباد یکی از بهترین مکان های تفریحی مشهد می باشد که شامل: باغ وحش، استخر، شهربازی، جایگاه استراحت مهمانان و پارک بزرگی است که دارای آب و هوای بسیار مطبوع می باشد.

باغ راه ایرانی کیش

باغ راه ایرانی کیش مجموعه ای از 8 باغ معروف ایران است که به منظور جذب گردشگران ایرانی و خارجی و با هدف معرفی فرهنگ های مختلف ایران احداث شده است.

روستای ییلاقی جاغرق مشهد

روستای جاغرق یک مکان تاریخی تفریحی است که داری آب و هوای کوهستانی و بسیار سرسبز می باشد. بدلیل نزدیکی این روستا به طرقبه هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

پیست اسکی آیس رینک کیش

پیست اسکی آیس رینک در مرکز خرید دامون در کیش واقع شده است که دومین پیست اسکیت روی یخ در ایران می باشد. در این پیست این ورزش مهیج برای همه گروه های سنی آموزش نیز داده می شود.

کاخ خورشید (کلات) مشهد

کاخ خورشید که در شهر کلات واقع شده است از زیباترین و دیدنی ترین مکان های تاریخی ایران می باشد و به دلیل قدمت آن دارای موزه بزرگی از وسایل و غنایم جنگی نادرشاه افشار نیز می باشد.

شهر باستانی حریره کیش

شهر هشتصد ساله حریره مساحتی برابر 120 هکتار دارد و یکی از مکان های دیدنی جزیره کیش می باشد.قدمت این شهر به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامی بر می گردد.

بند گلستان مشهد

بند یا سد گلستان یکی از مکان های تاریخی شهر مشهد است که در نزدیکی شهر طرقبه واقع شده و مربوط به دوره تیموری می باشد. در این سد امکانات تفریحی نظیر قایق سواری نیز برای گردشگران مهیا است.

گردشگری آبشار تله زنگ

آبشاری در نزدیکی شهر دزفول در روستای شوی

دریاچه پلیتویک

گردشگری،کرواسی،جنوب غربی کرواسی

ساحل مخفی ماریتا

ساحل مخفی ماریتا+شهر مکزیک